Pomak Halkına ve Pomak Dostlarına Duyurumuzdur.

Pomak Halkına ve Pomak Dostlarına Duyurumuzdur.

Sevgili dostlar.Bir takım çevreler kendilerine sözde federasyon isimleri takarak Enstitümüze ve başkanımıza saldırı yapmaktan geri durmamaktadır.Hatta bu cahilliklerini daha da ileri götürerek Pomak Enstitüsü diye bir kurumun var olmadığını dahi iddia edecek kadar ileri gitmektedirler.

Burda asıl mesele bize karşı yazılanlar değildir.Bu tarz cahilce yalan beyanatlara bizler alışığız.Bizi asıl üzen şey bu yalan ve riyalarına tanıdığımız dost bildiğimiz kişi ve kurumlarıda alet etmeye çalışıyor olmalarıdır.

Söz konusu açıklamada şu cümleler dikkatimizi çekmiştir “”..Neşet Doğan.Pomak Kültür Derneği Türkiye Eskişehir, Nazan Nezire Öztürk Kurucusu dur.. İskeçe pomakları Kültür Derneği Yunanistan . Başkanı Emine Burici , 2. Başkan Tahir Konte.Makedonya, Pomak Dostluk dayanışma Derneği , Başkan Hasan Hoca Tekinev, Bulgaristan / Madan dostları kültür derneği , Başkan Hasan Mustafaov.. Die Pomakische gemeinde verband. Hamburg. Pomak dernekleri Federasyonu…””

Konuları bilmeyenleri yanıltmaya yönelik bir açıklama olduğu ilk satırdan görülmektedir.

Bu yalancılar İskeçe Pomakları Kültür Derneği ismini ,dernek yönetiminin haberi ve izni olmadan kullanma cüretini gösterecek kadar işi çığrından çıkartmışlardır.İskeçe derneği başkanının Enstitümüze yaptığı yazılı açıklaması(ayrıntılı açıklaması arşivimizde saklıdır) böyle bir federasyondanda böyle bir açıklamadan da haberleri olmadığını ve burda isimlerinin kanunsuz olarak kullanıldığını beyan etmişlerdir.Aynı şekilde İskeçe derneği 2. başkanı Tahir Konte ile yaptığımız tlf görüşmesinde kendisibu konuda Pomak Enstitüsünün yapacağı açıklamaya ve kendisine danışmadan Tahir Konte imzasını ekleyebileceğini açıkça beyan etmiştir.

Sanırız bu konuda daha da fazla açıklama yapmaya gerek yoktur.Biz dostane şekilde uyarıyoruz,Pomak halkının faydasına birşeyler yapacaksanız ilk önce dürüst olmakla bu işe başlayınız.

Başkalarının emek ve bedellerle kurdukları kurumların isimlerini onların izni olmadan sahtekarca kullanmaya çalışarak Pomak halkına en ufak bir faydanız olmayacaktır.Ve açıkça söylüyoruzki,eğerki bir Pomak kurumu nasıl kurulur diye bilmiyorsanız, Enstitümüz bu konuda her türlü yardımı tüm Pomak aktivistlerine sunmaya hazırdır.

Halkımızın bir sözü vardır,”kişi nasılsa herkezi öyle görür” diye.Şimdi yapacağımız alıntı gerçekte var olmayan federasyon açıklamasındandır.Çok yorum yazmaya gerek varmı bilemediğimiziden yorumsuz olarak alıntısını yapalım istedik.Buyrun okuyun ve bu kadarına pes yani demiyeneniz çıkacakmı merake diyoruz.

“”..Neşet Doğan..isveç Stokholmde ( Kuzey Kutbunda) sadece internette söylenti olarak var olan sanal, hiç bir resmi evrağı olmayan hayali ve penguenlere pomakça öğretmek için kurulmuş sanal bir Pomak enstütüsü …””

Cehalette ve hırsızlıkta sınır tanımayan bu şahıslara biz daha ne diyelim sevgili dostlar!!!.

Keşke diyoruz, Pomak Enstitüsünün yaptığı faalliyetlerden örnekler alsalarda adam gibi iş yapsalar.Yada yapamıyorlarsa bizlerin kapıları tüm Pomak ve Pomak dostlarına açıktır,şartsız ve koşulsuz biz tüm yardım taleplerine olanaklarımız doğrultusunda katkı sunmayı her zaman tahüt ettik ve ediyoruzda.

Böyle konularla gündemimizi bölmek istemezdik ,fakat susmanın erdemlik olduğunu anlamıyanlara da, Enstitümüz olarak bir yanıt vermek zorundaydık.

Tüm Pomak halkı ve Pomak dostlarımıza sevgilerimizi selamlarımızı yolluyoruz.

Pomak Enstitüsü Yönetim Kurulu

09/02/2012